Nie każdy z nas ma czas na codziennie porządki. Zwykle ograniczamy je do ogarnięcia miejsca do spania oraz kącika, w którym przygotowujemy i jemy posiłki. Sprzątanie w Warszawie to nie musi być karkołomne wyzwanie o czym wiedzą na przykład pracownicy serwisu Pozamiatane. Wystarczy, że posłużysz się kilkoma sprawdzonymi patentami. Dzięki nim można szybko i skutecznie pozbyć się brudu.
1. Kuchnia to miejsce, gdzie jest kilka newralgicznych stref.
Sprzątanie w Warszawie i każdym innym mieście zwykle zaczynamy właśnie od tego pomieszczenia.
– największym siedliskiem bakterii jest gąbka lub ściereczka. Więcej ma ich już tylko toaleta. Ściereczkę należy płukać przy każdym użyciu i często zmieniać. Aby dłużej służyła i nie nabrała brzydkiego zapachu, warto ją moczyć w wodzie z octem i cytryną.
– patelnia to często eksploatowany element. Co jakiś czas dobrze jest umytą patelnię przetrzeć ręcznikiem papierowym, nasączoną oliwą. Dłużej nam posłuży i nie będzie nadmiernie pryskać podczas smażenia.
– szafka z przyprawami to często siedlisko małych form życia. Jeśli nie chcesz co tydzień sprawdzać zawartości wszystkich torebek, przesyp przyprawy i dodatki do szklanych słoików. Mole spożywcze nie lubią również octu. Niewielki kieliszek z wlanym octem, postawiony do szafki również powinien odstraszyć nieproszonych gości.
– urządzenia kuchenne, czyli toster, gofrownica czy też blacha z piekarnika to kolejne wyzwanie. Można je czyścić solą lub przecierać połówką grejpfruta, który znacznie skróci czas czyszczenia po użyciu.
2. Łazienka to kolejne pomieszczenie, które warto sprzątać często.
Również tutaj warto mieć swoje patenty. Sprzątanie w Warszawie, prowadzone przez zewnętrzne firmy to również wiele ciekawych metod na łazienkę i toaletę, zwłaszcza tę, z której korzysta wiele osób w ciągu dnia.
– toaleta czyli najmniej lubiany obiekt do sprzątania. Można je usprawnić stosując kostki do muszli lub pojemnika z wodą. Ich zadaniem jest ogólna dezynfekcja oraz zapobieganie osadzania się kamienia. Dzięki takim niewielkim elementom również brud osadza się rzadziej na elementach ceramicznych.
– pralka również może działać sprawniej. Dobrze jest raz na jakiś czas puścić program z wysoką temperaturą nie ładując bębna. Taki zabieg usuwa złogi z elementów metalowych, co znacznie przedłuża żywotność urządzenia.
– kremy i inne kosmetyki zwykle trzymamy w łazience, choć wilgoć i temperatura im nie służą. Część z nich, jak kremy pod oczy czy kosmetyki naturalne warto włożyć do lodówki. Będą trwalsze a my zyskamy w łazience więcej miejsca.
3. Pokoje, czyli wszystkie pomieszczenia, w których mieszkamy.
– telefon oraz tablet to prawdziwe wylęgarnie bakterii. Można je usunąć przy pomocy alkoholu, na przykład czystej wódki. Wystarczy przetrzeć urządzenia ściereczką, lekko zwilżoną alkoholem. W ten sposób można również czyścić blat stołu lub biurka, przy którym pracujemy.
– elementy ze skóry to głównie tapicerka mebli lub też torebki czy buty. Naturalna skóra lubi być natłuszczana. Mniej wówczas absorbuje kurz i inne zanieczyszczenia. Dobrze jest je również od czasu do czasu odkurzyć stosując nakładkę do mniejszych powierzchni.
– ubrania. Jeśli nie lubisz układania ubrań w szafie, ogranicz ich ilość. Wystarczy, że pozbędziesz się tych, w których nie chodzisz. Zwykle używamy około 20% swojej garderoby.
Porządek w mieszkaniu oznacza spokój i harmonię. Sprzątanie w Warszawie i innych miastach to jednak zajęcie, które nie powinno nam zabierać większość czasu, jakim dysponujemy po pracy. Dlatego warto sobie usprawnić te czynności.