Poznaj 2 najlepsze strategie inwestycyjne

Jesteś początkującym inwestorem? A może zastanawiasz się w co i jak inwestować wolne aktywa po pandemii koronawirusa w 2020 roku? Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim roku powstało kilka nowych trendów gospodarczych i globalnych, dzięki którym powstało wiele ciekawych długoterminowych strategii inwestycyjnych. Dowiedz się jak inwestować w nadchodzących latach.

Czym jest strategia inwestycyjna?

Strategia inwestycyjna to mówiąc najprościej metoda inwestowania w odmienne klasy aktywów w ściśle określonym przedziale czasowym w celu uzyskania jak najwyższego zwrotu z inwestycji. Niektórzy traderzy stawiają na inwestycje w strategie gotówkowe, tj. obligacje o stałym oprocentowaniu, natomiast inni preferują inwestowanie w nieruchomości.

Nie ulega jednak wątpliwości, że coraz więcej traderów zwraca się w stronę rynków finansowych, po strategie i wartość oraz  analizę tego, co aktualnie dzieje się na świecie. Tego rodzaju metody obejmują strategie inwestowania w akcje oraz strategie walutowe czy towarowe. Wybór konkretnej strategii inwestycyjnej zależy przede wszystkim od sytuacji życiowej inwestora.

Najlepsza strategia inwestycyjna

Istnieje aż pięć różnych strategii inwestycyjnych. Największe zastosowanie na rynkach finansowych mają jednak tylko dwie z nich, które pokrótce zostały omówione w dalszej części tego artykułu.

  1. Strategia oparta na wzroście

Inwestorzy wzrostu najczęściej koncentrują się na firmach, które rosną bądź też rozwijają się w dość szybkim tempie. Można to określić m.in. na podstawie analizy celów, które dotyczą wzrostu zysków firmy, ale również zysków historycznych i podstawowych danych.

Czy wiesz, że z dedykowanej platformy transakcyjnej oferowanej przez Saxo Bank Polska możesz uzyskać dostęp do ponad 19 000 akcji z giełd całego świata? Możesz również handlować bezpośrednio z platformy! Jeśli jesteś zainteresowany, przeczytaj więcej na stronie brokera.

  1. Strategie inwestycyjne oparte na wartości

Traderzy inwestując w wartość działają z kolei w sposób praktycznie odwrotny niż inwestorzy wzrostu. Starają się bowiem znaleźć firmy, które wykazują znaczne niedowartościowane, i takie na których nikt inny się w zasadzie nie skupia. Szukają jednak nie tylko tanich firm, lecz głównie firm wysokiej jakości po jak najbardziej okazyjnych cenach.

Cena pojedynczej akcji spółki wysokiej jakości może być zaniżona z różnych względów, między innymi jak wynik nadmiernej reakcji na słaby kwartał lub problemy z dostawami produktów. Jeśli inwestorzy uznają, że jest to tylko tymczasowa trudność, wówczas może być to świetna okazja do wykupienia niedoszacowanych akcji.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *