Mądra matematyka kalkulatora kredytu konsolidacyjnego

Nie ma sytuacji bez wyjścia, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka sprawy wyglądają marnie. Skoro rozważasz opcję pobrania kredytu konsolidacyjnego, to oznacza jedną rzecz – zdecydowałeś się na pozytywne zmiany w swoim życiu. Niech pewność sukcesu niesie Ci spokój i harmonię, my z kolei otworzymy przed Tobą kolejne drzwi do wiedzy, która będzie Ci pomocna.

Wybieraj mądrze

Zanim przystąpisz do składania wniosku o pożyczkę konsolidacyjną, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi jej warunkami. Szczególną uwagę zwróć zarówno na termin, jak i oprocentowanie tej usługi. Oceń swoje zdolności kredytowe oraz oszacuj wiarygodność, którą może przypisać Ci bank. Przejrzyj swoją historię, najlepiej używając do tego kartki i długopisu – zaznacz, kiedy i na jaki cel pobrałeś chwilówkę bądź pożyczyłeś pieniądze. Porównaj różne opcje online. Rób to wszystko bez pośpiechu i z należytą rozwagą a zobaczysz, jak Twój dzisiejszy wybór zaczyna działać na Twoją korzyść.

Cyfry i liczby

Współczesna bankowość oferuje swoim klientom wiele narzędzi dla załatwiania spraw online. Jednym z nich jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego. W większości przypadków to suwak z przyciskami odpowiadającymi za poszczególne opcje przyszłej pożyczki. Nie należy go lekceważyć, gdyż ów kalkulator jest z reguły dość precyzyjny oraz pomaga zobaczyć całokształt Twojego kredytu. Jeżeli nie posiadasz połączenia z Internetem – udaj się do wybranej placówki banku. Konsultanci chętnie pomogą Ci, w tym – udostępnią taki kalkulator byś nie kupował kota w worku.

Precyzja to klucz

Musisz być bardzo dokładny w podliczaniu. Sprawa dotyczy Ciebie osobiście, więc uzbrojenie się w cierpliwość na pewno zaowocuje. Rzecz jasna, czujesz presję czasu, lecz poświęcenie dodatkowej godziny na dopilnowanie każdego szczegółu to prawdziwa cena Twojego spokoju. Sprawdź, czy Twoja lista lub brudnopis uwzględniają następujące punkty:

  1. Twoja historia pożyczek – kiedy, od kogo i na jaki cel pożyczyłeś pieniądze;
  2. Suma pożyczonych pieniędzy w blokach osobnych kwot „przynależności do kredytodawcy”;
  3. Termin spłaty każdego bloku;
  4. Oprocentowanie każdego bloku;
  5. Czysty ostatek na koncie po spłacie miesięcznych zobowiązań;
  6. „Kolor” bloków (np. czerwony – przeterminowane zadłużenie się, zielony – spłacona pożyczka);

Pod koniec zrób zestawienie Twoich wyników z możliwościami, które są oferowane przez wybrane konsolidacje kredytów. Zdziwiony? To właśnie obecny stan rzeczy oraz ewentualna droga do wyjścia z tej pętli kredytowej. I to za pomocą kolejnego kredytu, tym razem jednak różniącego się od swoich poprzedników tym, że daje Ci realne szanse na dobrobyt. Racja, z ratami do spłaty, lecz może teraz one są faktycznie warte swojej ceny?

Działaj!

To hasło nie jest nawoływaniem do pobrania kredytu. Akurat odwrotnie – to przypomnienie o tym, że każdą decyzję finansową należy podejmować z zimną głową i kalkulatorem w ręku.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *