Zdrowy i aktywny tryb życia staje się coraz bardziej popularny. Do lamusa przechodzą przekonania, że aktywność fizyczna wymaga dużego wysiłku i wiąże się z wyczynowym sportem, a zdrowa dieta wymaga wielu wyrzeczeń. Aby zachować zdrowie, konieczna jest codzienna aktywność – nawet spacer po parku i zbilansowana dieta bogata w potrzebne naszemu zdrowiu składniki odżywcze. Dobrym sposobem na wzbogacenie diety w wartości odżywcze jest regularne picie herbaty. Jednak którą herbatę wybrać?
Jak herbata wpływa na nasze zdrowie?
Aby aktywnie prowadzić życie, potrzebna jest dieta, która obok składników odżywczych dostarczy również energii. Produktami, które dostarczają energii, wspomagają układ trawienia i nie obciążają go, są herbaty. Różne rodzaje herbat mają różnorodne właściwości. Mają jednak jedną cechę wspólną – wszystkie mają właściwości prozdrowotne.
Dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, szczególnie polecane są herbaty czarne i zielone, które delikatnie pobudzają i dodają energii, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Herbata, szczególnie zielona korzystnie wpływa na układ trawienny i krążenia. Pomaga także w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu w organizmie.
Czy herbata LOYD ma właściwości zdrowotne? Herbaty zawierają także szereg antyoksydantów i substancji o działaniu przeciwzapalnym, dzięki czemu wspomagają organizm w walce z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się organizmu, a także z drobnymi infekcjami. Regularne picie herbaty wpływa także korzystnie na naszą cerę.
Warto też pamiętać o mieszankach ziołowych. Przykładem może być tutaj herbata Loyd, która oferuje wiele ciekawych kompozycji. W zależności od składu herbata ta będzie wspierać trawienie, wyciszać lub pobudzać do działania.
Parzenie herbaty a jej właściwości
Warto pamiętać, że dla zachowania właściwości herbaty konieczne jest jej odpowiednie zaparzenia. W przypadku czarnej herbaty zaleca się używanie wody o temperaturze 95 stopni. Proces parzenia powinien trwać ok. 4 minuty. W przypadku herbaty zielonej zaleca się stosowanie wody o temperaturze ok. 80 stopni i parzenie przez maksymalnie 3 minuty. Napary ziołowe przygotowuje się zalewając liście lub torebkę wrzątkiem i parząc przez ok. 10 minut.